Microgreens

💊Než bude zelenina ze zahrádky, můžeme mít denně porci mikrorostlinek, které jsou obrovskou zásobárnou vitamínů a enzymů. Nekopnou tak naše zimou vyčerpané tělo.

Není to moc věda, takže to pojďte zkusit. V podstatě vám stačí semínka, miska, vata a voda, ale co to zkusit trochu „moderně“?

🌱🌱🌱Objednejte si spešl tác na microgreens a do něj pasující perforovanou misku. Hodí se i platové průhledné víko pro vytvoření miniskleníku. K tomu ještě konopnou rohož, nebo buničinu.

A pro zaručený úspěch a rychlou sklizeň ještě elektrickou vyhřívací podložku a případně speciální světlo, které urychluje růst a zaručuje sklizeň i mimo stanoviště u okna.

🥦Ze semínek se hodí kromě obligátní řeřichy brokolice, slunečnice, hořčice, ředkvička, hrášek, bazalka, čočka, hrách a spousta jiných. Vždy to musí být certifikovaná semínka bez chemie.

No a pak už jen v drenážní misce zmáčejte konopnou rohož vodou a posypejte semínky dle návodu, poprašte rozprašovačem, zakryjte víkem, zatopte vespod, sviťte, je-li třeba a zalívejte do spodní misky.

(nebo to vezměte postaru viz úvod a vyroste vám to taky 😉)

⚡Za pár dní budete sklízet. Jde to meteleskum bleskum


www.bozskyjezbozskyzij.cz