Víte, k čemu vede dlouhodobý stres?
(Cituji ze studie Masarykovy univerzity, CZ.1.07/2.2.00/15.0209) „… projevuje se na kardiovaskulárním systému ve formě aterosklerózy, hypertenze, poruchách metabolismu cukru a tuků, ale i zvýšenou vnímavostí vůči infekcím. Může být také impulzem při vzniku nádorového bujení a zánětlivých reakcí…“
Nepěkné, že?
A TEĎ KVÍZOVÁ OTÁZKA ZA MILIÓN: Co si myslíte, že se děje v těle krávy, prasete, kuřete, králíka, husy, kozy či jehněte, když jsou trýzněni v zajetí v krutých podmínkách velkochovů, krmeni antibiotiky, následně transportováni stovky kilometrů na jatka v rozpálených návěsech kamionů, a pak si vystojí uličku smrti, kde jsou často biti, nebo usmrceni na půl a neprofesionálně?
SPRÁVNĚ. VZNIKNOU U NICH NEJRŮZNĚJŠÍ NEMOCI v důsledku prožívaného stresu jako u nás lidí. A kdo jí zvířata, tak pak to nemocné vystresované maso sní. Jejich neštěstí se stává naším.
Také vám to zní odporně? Odporné to totiž je. A jak nás navíc upozorňuje v knize Strava pro klid v duši německý lékař Ruediger Dahlke:
„Veganská strava dělá našemu srdci tak dobře pravděpodobně také proto, že nezatěžuje duši. Možná to mnoho lidí nepřizná, ale podvědomě cítí bezpráví, jehož se dnes na zvířatech dopouštíme. Nevědomost zde nechrání před trestem.“
Trest přijde v podobě chorob, jakými jsou rakovina, infarkty, cukrovka, Alzhaimer nebo třeba snížená imunita, která vás zradí při covidu.
Jestliže prostředí přetrumfne geny, jak jsme se dozvěděli minule, vytváříme v těle konzumací masa, mléka a vajec rizikové podmínky.
NEBYLO BY TEDY LEPŠÍ JÍST TAK, ABY V TĚLE VLÁDLA HARMONIE? Aby naše strava podporovala v těle rovnováhu? Abychom místo veškerého trápení, jemuž jsou vystavena zvířata i ryby ve velkochovech, jedli slunečnou energii, svěžest a vitamíny?
Pro mě jednoznačně ano. Co pro vás?