MOJE SEXY VZORY #2

NOVAK DJOKOVIČ

Opakovaně světová tenisová jednička i nejlepší sportovec světa. Proč jí poslední roky vegansky?

Protože mu rostlinná strava pomáhá dosahovat úspěchů na kurtu. Můj způsob stravování nezměnil jen mou hru, změnil můj život – mou životní pohodu. A když se cítím dobře, evidentně se to přenáší do mého profesního života. Díky veganské stravě lépe vnímám své tělo, když jsem na kurtu. Odstranil jsem z těla toxiny, čímž jsem se zbavil všech zánětů a alergií, které vyváděly mé tělo z rovnováhy. … Když hrajete 3, 4, 5 hodin, potřebujete pro tělo správné palivo. A pro mě je tím palivem rostlinná strava.

Jelikož pochází ze Srbska, kde se tradičně jí hodně masa, bylo pro něj těžké přejít na rostlinnou stravu. Se změnami jídelníčku však začal už v roce 2010, kdy vyřadil lepek. Pro milovníka chleba to prý byla tehdy velká výzva.

V roce 2016 otevřel svou veganskou restauraci Eqvity v Monte Carlu a později se objevil v dokumentu The Gamechangers (ten určitě musíte vidět!). Chce ze své pozice známé osobnosti šířit dobro na všemožných úrovních.

A jak to vidíte vy?

Sdílejte, pokud chcete být změnou ve světě. Díky.

S láskou 🧡

Míša

Komentáře
Hanka Kunzfeldová

Ahoj Míšo, myslím, že The Game Changer by se měl spíš jmenovat The Life Changer. Spoustu věcí mi díky němu došlo, nebo se mi propojily informace, které už jsem měla. Byla jsem překvapená, kolik vrcholových sportovců jí vegansky. Je to jednoznačně správná cesta. Udržitelná, šetrná, pestrá, zábavná.

Michaela Levíčková

Naprostý souhlas. A moc se mi líbí, jak píšeš, že to je mj. i cesta pestrá a zábavná. Protože je to je moje krédo!

Co vy na to?
Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


www.bozskyjezbozskyzij.cz