MOJE SEXY VZORY #7

LEONARDO DI CAPRIO

Leonardo Di Caprio není vegan. Dlouhodobě se však věnuje enviromentálním tématům a např. již v roce 1998 založil nadaci na ochranu posledních divokých míst planety. Produkoval nebo namluvil několik zásadních dokumentů o ochraně zvířat a prostředí. (mj. Cowspiracy, Before the flood, The Gamechangers a další) Jejich hlavní poselství je jasné: “Staňte se vegany a zachraňte planetu.”

Pro mě je to prostě kabrňák!

Když přebíral Oscara za film The Revenant, v děkovací řeči řekl: “Změna klimatu je reálná, děje se teď, je to nejurgentnější hrozba, které právě jako lidstvo čelíme.”

Významně investoval do firmy produkující veganské maso Beyond meat i do dalších vegan friendly start-upů a doporučuje je na svých sociálních sítích. Tím k nim přitahuje pozornost a zvyšuje šance, že je vyzkouší i lidé, kteří by se jim jinak vyhnuli. (a ano, tím mu roste hodnota akcií 🙂 A já mu to přeju!)

Jakkoli on sám zřejmě veganem není, je velkým vzorem pro milióny lidí a má tak velký vliv na veřejné mínění. Nikdo nejsme dokonalí. Každý děláme to, co v danou chvíli umíme (a chceme).

Co vy na to?
Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


www.bozskyjezbozskyzij.cz