MOJE SEXY VZORY #1

Jsou dlouholetí vegané nehezké, nudné sušenky v batikovaných tričkách, chroustající mrkev?

Rozhodně ne! (I když i tací se jistě najdou!) Mám mezi přáteli pár skvělých sympatických lidí, kterým se daří, na co sáhnou a žijí šťastně právě na rostlinné stravě (klidně v komentech „zvedněte ruku“, vy, které mám na mysli 😊)

I ve světě je již nespočet slavných, krásných a úspěšných veganů mezi sportovci, zpěváky, herci, politiky i podnikateli.

VÍTE, PROČ POČET LIDÍ PREFERUJÍCÍCH ROSTLINNOU STRAVU STÁLE STOUPÁ? PROTOŽE SE TAK CÍTÍME SKVĚLE – PO TĚLE I PO DUŠI. JSME V HARMONII SE SEBOU A NEPODÍLÍME SE NA TRÝZNĚNÍ ZVÍŘAT.

Nechte se inspirovat. Postupně vám budu představovat vaše slavné oblíbence a jejich zkušenosti s veganstvím.

JOAQUIN PHOENIX

Jako prvního jsem vybrala Joaquina Phoenixe, protože VYBUDOVAL ÚSPĚŠNOU HERECKOU KARIÉRU, ZÍSKAL OSCARA A ŽIJE PODLE SEBE, ANIŽ BY OPUSTIL SVÉ ZÁSADY. Aktivně bojuje proti utrpení zvířat a je pro mě velkým vzorem.

Je veganem od tří let, kdy celá jeho rodina zažila vraždění ryb na nákladní lodi. On vzpomíná: „Ječeli jsme se sourozenci na matku: Proč jsi nám neřekla, odkud se bere maso? Jak jsi nám to mohla neříct?! Cítili jsme se naprosto zrazení.“ A nakonec on a jeho sourozenci přesvědčili rodiče, aby se vzdali i mléčných výrobků. S herectvím začal v osmi letech a od té chvíle je jeho podmínkou, že žádná z rolí nepodporuje např. McDonald’s, nerybaří a nenosí kožešiny. Dodnes prý lituje rolí, kde jezdil na koni.

V 16 opustil studium biologie, když ho nutili pitvat žábu. Od té doby hrál nejen v mnoha skvělých filmech, ale i v reklamách upozorňujících na utrpení zvířat. Jestli chcete, najděte si je na YouTube organizace PETA, já je nemůžu vidět. Utrpení zvířat, která zobrazují, mi doslova a do písmene trhají srdce a drtí duši. Pokud vám však chybí informace o tom, jak se zachází s exotickými zvířaty kvůli botám a kabelkám, s ovcemi kvůli vlně, s rybami na rybářských lodích, kde krutě umírají i milióny delfínů a želv nebo se slepicemi na velkofarmách, pusťte si je. Vnímaví a chytří lidé si mají sehnat informace. A teprve pak se můžeme svobodně rozhodnout, co chceme jíst a oblékat.

Jak to vidíte vy?

Sdílejte, pokud chcete být změnou ve světě. Díky.

S láskou 🧡

Míša

Co vy na to?
Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


www.bozskyjezbozskyzij.cz