PROSTŘEDÍ PŘETRUMFNE GENY – co to pro vás znamená?

Máte 2 minuty času, které můžou změnit váš život? Kdo ano, čtěte 🙂

Prostředí je nadřazené genům – to je průlom nové vědy posledních desetiletí. Chápete, co to znamená? Chápete, že neplatí, že za všechno může genetika a tedy naši rodiče či jiní předci? Chceme-li být zdraví, musíme převzít zodpovědnost za prostředí, které vytváříme v těle. Pojďme se na to podívat konkrétně.

Nejdříve se opřeme o vědu (ne o esoterické sluníčkaření):

Nová, revoluční oblast biologie, epigenetika (překlad: vláda nad genetikou), prokazuje, že GENY NEJSOU NAŠÍM OSUDEM (např. B.Lipton, Biologie víry). Cituji: „Vlivy prostředí, včetně výživy, stresu a emocí, mohou geny modifikovat…informace, která mění biologii, začíná signálem z prostředí.“ (duše biologa ve mně plesá, miluju, když se vše spojuje)

Nebo jinak: „Cvičení, kvalitní výživa, pozitivní pohled na život, život ve štěstí a vděčnosti, služba jiným a prožívání lásky, zejména sebelásky, to všechno posiluje činnost telomerázy a podporuje dlouhý a zdravý život.“  Ha!

O čem rozhodujeme my?

Přímý vliv na naše buňky má prostředí uvnitř našeho těla, například složení krve, lymfy, mikrobiomu ve střevech atd. Složení tělních tekutin i mikrobiomu přímo ovlivňujeme tím, co, kdy a jak sníme a vypijeme, jak kvalitně se vyspíme, v jaké jsme pohodě či ve stresu, tím, jak o sobě a o světě přemýšlíme (protože myšlenkami tvoříme svou realitu) i tím, jak své tělo trénujeme pohybem.

Pár příkladů pro ilustraci:

Pokud jsme dlouhodobě vystresovaní, vyplavují se trvale do krve stresové hormony a vytváří vnitřní nerovnováhu, která vede k nemoci.

Pokud jíme převážně stravu chudou na vitamíny, nemůže naše tělo budovat zdravé buňky, narušují se fyziologické funkce a opět to vede k nemoci.

Pokud jsme často spánkově deprivovaní, nevytváří naše tělo v noci dostatek potřebných hormonů pro správné životní funkce a jak jinak, opět to vede k nemoci.

Pokud jsme trvale nešťastní v práci či nenaplnění v osobním životě, vystavujeme se chronickému stresu, který narušuje hormonální rovnováhu, vyčerpává chemikálie štěstí v mozku a poškozuje imunitní systém.

A zpět na začátek:

Nevhodné a narušené prostředí v těle přímo škodlivě ovlivňuje syntézu proteinů, tedy bílkovin, základních stavebních kamenů našeho těla. Představte si to: Jak kvalitní a stabilní dům postavíte z poškozených cihel? Jak kvalitní hradby proti nepříteli vystavíte z drolících se kamenů?

Chcete tedy stavět své tělo kvalitně a odolně nebo šlendriánsky a ohrožovat se mnohonásobně vyšším rizikem nemocí?

Pokud vám na vašem zdraví záleží a nechcete brzy prožívat hrůzy související s rakovinou, diabetem, Parkinsonem, infarktem, demencí apod., starejte se o sebe důsledně. Denně jezte zdraví prospěšnou stravu, buďte v dobré náladě, obklopujte se lidmi, kteří vás inspirují a máte je rádi, choďte často do přírody, eliminujte stres, otužujte se a žijte podle sebe, jak vás baví.

Ráda vám pomůžu s vyladěním stravy, s jógou a se šťastným přístupem k životu. Ozvěte se mi: michaela@levicek.cz

A má kolegyně Tereza Kovačovič je odbornicí na šťastný život podle našich individuálních představ, opřený o funkční návyky. I mně pomohla si srovnat, kam mě srdce táhne a pustit se do toho. Zkontaktujte ji, chcete-li si vytvořit spokojený život: info@ioriginal.cz. www.ioriginal.cz.

Co vy na to?
Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


www.bozskyjezbozskyzij.cz